Şinasi - Şair Evlenmesi PDF İndir


19. yüzyıl Osmanlı kültür hayatında, gazeteci misyonuyla Türk entelektüellerine öncülük eden İbrahim Şinasi'nin, Osmanlı toplumundaki aşk algısını ve geleneksel aile kurma yöntemini halk dilinin pratikleriyle tartışmaya açtığı Şair Evlenmesi adlı tiyatro oyunu, Osmanlıca tıpkıbasımı, çeviriyazısı ve metin sözlüğüyle birlikte Çağrı Yayınları'ndan çıktı! İpek Şahbenderoğlu tarafından hazırlanan bu baskıda, eserin Tercümân-ı Ahvâl tefrikası ile kitap baskısı karşılaştırılmış, farklılıklar dipnotlarda belirtilmiştir. Yine İbrahim Necmi'nin eser hakkındaki dikkate değer makalesi de tıpkıbasım ve çeviriyazı olarak eserin sonuna eklenmiştir.
Çağrı Yayınları, Türk tiyatro tarihinin mihenk taşı olan ve günümüzde içeriğiyle yeniden tartışılması gereken İbrahim Şinasi'nin, bu eserini orijinal hâliyle yayımlayarak, Türk kültürüne ve yayın dünyasına kazandırmaya devam ettiği tıpkıbasım eserlerine bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu okurlarıyla paylaşıyor.

Kitabı indirmek için üstteki "İNDİR" butonunu kullanın. Butona tıkladıktan sonra sayfa sizi 5 saniyelik reklam sayfasına yönlendirecektir. 5 saniye bekledikten sonra "GEÇ" butonuna tıklayarak kitabın bulunduğu diske yönlendirileceksiniz. Keyifli okumalar.Etiketler: , , , ,